Bezpieczni w sieci - webinar!

W związku z e-lekcjami dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Jak sprawić, by wirtualny świat był przestrzenią bezpieczną i sprzyjającą rozwojowi? Zapraszamy na webinar „Bezpieczni w sieci z OSE”. Eksperci NASK przybliżą dobre – szkolne i domowe – praktyki online.

Już wkrótce, bo 3 grudnia o godz. 19.00, Anna Rywczyńska (NASK-PIB) i Przemysław Jaroszewski (CERT) spotkają się w sieci z Tomaszem Rożkiem, by porozmawiać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem dzieci w interncie. Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” będzie też okazją do przekazania rodzicom i nauczycielom ważnych wskazówek dotyczących ich udziału w tworzeniu przyjaznej dla dziecka wirtualnej przestrzeni.

Eksperci powiedzą, na co dziś, w kontekście pandemii, opiekunowie i wychowawcy powinni zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Przypomną, na jakie cyberzagrożenia narażeni są młodzi użytkownicy internetu, i wskażą, jak reagować na niepokojące zjawiska online. Podpowiedzą też, co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli, oraz wytłumaczą, jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z sieci.

W trakcie 50-minutowego webinaru eksperci poruszą więc najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Nie zabraknie też odpowiedzi na ważne i ciekawe pytania uczestników webinaru.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i bądź bezpieczny w sieci z OSE!

Żródło: https://ose.gov.pl/