Kredkobranie – „100 uśmiechów na Stulecie” – akcja charytatywna

Do końca września br. trwa akcja charytatywna Kredkobranie. Celem Kredkobrania zorganizowanego przez Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie Korzenie, działające przy Akademii Ignatianum w Krakowie, jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej poprzez zbiórkę dla nich przyborów szkolnych i materiałów plastycznych. Wspomniane dary trafią do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – głównie do polskich szkół oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci. Kredkobranie, ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie odbywało się pod hasłem „100 uśmiechów na Stulecie”.

Podczas wizyt w tamtejszych szkołach studenci i pracownicy Akademii Ignatianum w Krakowie zaobserwowali, że nasi młodzi Rodacy potrzebują wsparcia. Polskie szkoły działające poza wschodnimi granicami Rzeczypospolitej często są bowiem niedofinansowane, zaś uczącym się w nich polskim dzieciom i młodzieży, zwłaszcza tym z mniejszych miejscowości, brakuje niekiedy nawet podstawowych przyborów szkolnych.

Nasza akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej młodym kresowym Rodakom, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pragniemy, aby w tym symbolicznym roku – sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – także na ich twarzach pojawił się uśmiech.

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są także doskonałą okazją do przypomnienia o jedności Polaków – tych mieszkających w Macierzy oraz tych żyjących z różnych powodów poza jej granicami.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji.

Więcej informacji pod adresem kredkobranie@ignatianum.edu.pl lub telefonicznie: 785-042-119 oraz na stronie internetowej.

Akcję koordynuje: Tomasz Konturek

Kredkobranie jest zbiórką publiczną zarejestrowaną przez MSWiA pod numerem 2018/2919/OR

Źródło: Kuratorium Oświaty w Krakowie

Realizacja projektu: edukator.krakow.pl

Projekt i realizacja:

powered by: vertooCMS

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM