Nasza szkoła przystąpiła do konkursu Wielka Liga Czytelników

Konkurs Wielka Liga Czytelników, przeznaczony jest dla uczniów kl. 1-8 szkół podstawowych. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach klasowych 1-4 i 5-8 i w czterech etapach. Wyróżniamy etap szkolny/biblioteczny, powiatowy, wojewódzki i ogólnopolski. Pierwszy etap polega na czytaniu książek (najlepiej w gronie rodzinnym) wybranych z listy lektur konkursowych i wypełnianiu przez uczniów formularzy z pytaniami. Obok celów dydaktycznych, konkurs Wielka Liga Czytelników propaguje również wspólne spędzanie czasu dziecka z Rodzicem/Opiekunem. Dopuszczalna jest pomoc uczniowi w rozwiązywaniu testu przez jego Rodzica/Opiekuna, ale na zasadzie ukierunkowania takiego jak: wskazanie źródła informacji, rozmowy naprowadzającej na sposób rozwiązania zadania.
Pierwszy etap trwa do 7 stycznia 2019 r.
Dorota Pitala