Wyniki konkursu ekologicznego: "Recyklingowa fabryka zabawek"

Konkurs ekologiczny „Recyklingowa Fabryka Zabawek”

Codzienna segregacja odpadów to podstawa działań z zakresu recyklingu, czyli takiego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają nowe przedmioty. Jest to jeden z elementów, który w dużym stopniu zapobiega zanieczyszczaniu naszej planety.

Dla uczniów z naszej szkoły dbanie o naszą planetę i ochrona środowiska jest bardzo ważną sprawą, dlatego zawsze chętnie biorą udział w działaniach proekologicznych. Jednym z nich był udział uczniów klas I-III w  konkursie ekologicznym.

Przedmiotem konkursu było wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Uczniowie przystępujący do konkursu wykorzystali stare kartony, kapsle, nakrętki, butelki plastikowe, kolorowy papier. Wszystkie te materiały dostały drugie życie i zamieniły się w piękne zabawki, które nie tylko można podziwiać, ale można się nimi również pobawić. Młodzi konstruktorzy stworzyli różne lalki, roboty, domki dla lalek, samochody, pojazdy kosmiczne, maskotki.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niebywałą kreatywnością oraz zaangażowaniem w wykonaniu prac.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe prace

Prezentacja genial.ly z pracami laureatów: