X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

„Uwaga dzieci, mam ważne wieści

5 razy 8 będzie 40.

Pies za płotem szczerzy kły

9 razy 7 jest 63.”

Kto z Was pomagał sobie w zapamiętaniu tabliczki mnożenia podobnymi rymowankami? Uczniowie klas 3 – 7 udowodnili, że nie potrzebują takich pomocy, bo z mnożeniem i dzieleniem są już za pan brat. W piątek 2 października obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Cały tydzień poświęciliśmy na przygotowania. Były gry i zabawy np.: „ja mam, kto ma”, zapałczane łamigłówki, karty Grabowskiego, interaktywne ćwiczenia matzoo i kahoot. Sposobów było wiele i przyniosły świetne rezultaty.  W Dniu Tabliczki Mnożenia  uczniowie klas 3 i 4 zmagali się z rachunkami w granicach 100, zaś starsi koledzy i koleżanki dzielnie mnożyli i dzielili do 500! Ci, którzy byli bezbłędni otrzymywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Przyklejali na koszulki kolorowe naklejki i dumnie prezentowali swoje rachunkowe umiejętności.
To nie koniec! Nasi pierwszo- i drugoklasiści radośnie włączyli się do świętowania dnia królowej nauk. Spod ich sprytnych rączek wyszły piękne sowy 3D – symbole Dnia Tabliczki Mnożenia. Można je podziwiać na wystawie w holu szkoły.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom. Za rok ponownie przyłączymy się do akcji, bo najlepsza jest nauka przez zabawę.

Anna Błaut
Szkolny koordynator ŚDTM