X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

„Uwaga dzieci, mam ważne wieści

5 razy 8 będzie 40.

Pies za płotem szczerzy kły

9 razy 7 jest 63.”

Kto z Was pomagał sobie w zapamiętaniu tabliczki mnożenia podobnymi rymowankami? Uczniowie klas 3 – 7 udowodnili, że nie potrzebują takich pomocy, bo z mnożeniem i dzieleniem są już za pan brat. W piątek 2 października obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Cały tydzień poświęciliśmy na przygotowania. Były gry i zabawy np.: „ja mam, kto ma”, zapałczane łamigłówki, karty Grabowskiego, interaktywne ćwiczenia matzoo i kahoot. Sposobów było wiele i przyniosły świetne rezultaty.  W Dniu Tabliczki Mnożenia  uczniowie klas 3 i 4 zmagali się z rachunkami w granicach 100, zaś starsi koledzy i koleżanki dzielnie mnożyli i dzielili do 500! Ci, którzy byli bezbłędni otrzymywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Przyklejali na koszulki kolorowe naklejki i dumnie prezentowali swoje rachunkowe umiejętności.
To nie koniec! Nasi pierwszo- i drugoklasiści radośnie włączyli się do świętowania dnia królowej nauk. Spod ich sprytnych rączek wyszły piękne sowy 3D – symbole Dnia Tabliczki Mnożenia. Można je podziwiać na wystawie w holu szkoły.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom. Za rok ponownie przyłączymy się do akcji, bo najlepsza jest nauka przez zabawę.

Anna Błaut
Szkolny koordynator ŚDTM 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM