Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – 10 października 2024

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który jest doskonałą okazją, aby zwrócić uwagę na znaczenie zdrowia psychicznego w naszym codziennym życiu. W trosce o dobrostan całej społeczności szkolnej, zachęcamy do refleksji nad własnym zdrowiem psychicznym oraz do wspierania się nawzajem.

Dlaczego warto dbać o zdrowie psychiczne?

Zdrowie psychiczne ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia, efektywności w nauce oraz jakości relacji z innymi. Każdy z nas może odczuwać trudności i stres, dlatego ważne jest, aby umieć o tym rozmawiać i szukać wsparcia.

Jak możemy to zrobić?

1. Rozmawiajmy – Dzielmy się swoimi uczuciami i doświadczeniami z bliskimi osobami.
  2. Praktykujmy uważność – Techniki relaksacyjne, takie jak medytacja czy ćwiczenia oddechowe, mogą pomóc w redukcji stresu.
  3. Dbajmy o aktywność fizyczną – Regularny ruch pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.
  4. Twórzmy wspierającą atmosferę – W szkole i w domu wspierajmy się nawzajem, bądźmy empatyczni i otwarci.

Pamiętajmy, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne! Dbajmy o siebie i o innych.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.