Bezpieczeństwo w sieci

Jak walczyć z hejtem ? 

police, baltimore, police officer-224426.jpg

ZGłOŚ SPRAWĘ NA POLICJĘ LUB DO PROKURATURY

KOMISARIAT POLICJI VI W KRAKOWIE

Gdy jesteś świadkiem wpisów bądź komentarzy, które mogą wypełniać znamiona hejtu, warto zrobić tzw. „screena” i załączyć go do zawiadomienia, które należy złożyć w wybranej jednostce policji lub prokuratury.  

scales of justice, judge, justice-450207.jpg

ZGŁOŚ SPRAWĘ DO SĄDU

social media, facebook, twitter-1795578.jpg

ZGŁOŚ SPRAWĘ ADMINISTRATOROWI
STRONY INTERNETOWEJ

Zgodnie z art. art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną odpowiedzialność pośrednika (na przykład właściciela stron internetowych publikujących teksty i umożliwiających ich komentowanie), rozpoczyna się, gdy użytkownik poinformuje go o bezprawnym charakterze opublikowanych danych. Administrator platformy musi wówczas zareagować.

TELEFONY ZAUFANIA

800 100 100 infolinia dla rodziców i nauczycieli; e-mail do kontaktu: pomoc@800100100.pl 

116 111 pomoc dla dzieci i młodzież