Konkurs – „Poezji i pieśni patriotycznych”

We wtorek 16.11.2021 r odbył się konkurs – „Poezji i pieśni patriotycznych”. Uroczystość podzielona była na 2 etapy: Konkurs Poezji i Konkurs Pieśni Patriotycznych. Uczestnicy recytowali z pamięci takie wiersze jak: “Co to jest Polska”?, “Twój dom”, “Bohaterscy żołnierze”, “Gawęda o miłości”, “Pomnik małego powstańca”. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami. W auli odbył się konkurs Pieśni Patriotycznych uczestnicy zdecydowali się śpiewać solo, parami lub z zespołem. Można było usłyszeć takie pieśni jak: “Legiony”, “Wojenko, wojenko”, “Przybyli ułani pod okienko”, “Co to jest niepodległość”, “Jesteśmy Polką i Polakiem”, “Maszerują strzelcy”. Uczniowie zaprezentowali się doskonale i mimo towarzyszącej im początkowo tremy, wypadli znakomicie.