Matematyczne gry – konkurs rozstrzygnięty!

Ogłaszamy wyniki konkursu na matematyczną grę edukacyjną w projekcie „Matematyka na co dzień i od święta” fundacji mPotęga dla uczniów klas 4-6

I miejsce ex aequo

Maciej Mazurek z kl. 4a za grę „Nauczyciele kontra uczniowie”, bo do zabawy zaproszone są drużyny uczniów i nauczycieli. Nauczyciele pytają uczniów, czy może uczniowie pytają nauczycieli? W grze Maćka jedno i drugie jest możliwe.

Hanna Masłowska z kl. 5b za MAT-Box, czyli nie jedną grę lecz wiele. Hania przygotowała memory, domino na dwóch poziomach trudności, planszówkę – wyścig z tabliczką mnożenia oraz wojennego bankruta. Zadbała o każdy szczegół, łącznie z pięknym opakowaniem.

Bianka Kurczap z kl. 5d za grę karcianą BIBI MAT dla tych, którzy lubią liczyć i główkować. Każdą kartę Bianka pokolorowała ręcznie. Ciekawe zasady i wyczerpujące instrukcje pozwolą graczom skutecznie ćwiczyć dodawanie liczb dodatnich i ujemnych.

Aleksander Petlic z kl. 5b za grę o wymownym tytule „Uczeń na 5”. Gracz może naprawdę tak się poczuć, bo autor zadań zadbał o to, by sprawdzały one umiejętności z wszystkich działów matematyki – od działań na ułamkach, przez własności liczb po geometrię.

Mateusz Pyrek z kl. 6b za MAT MAT, czyli matematyczne monopoly. Gracze płacą w niej banknotami w nowej walucie o nazwie IQ nie za miasta ale np. za sprawdzian czy zadanie domowe.

II miejsce ex aequo

Natalia Dąbrowska z kl. 4a i Szymon Dąbrowski z kl. 6a za matematyczne puzzle, usprawniające rachunki w pamięci.

Dominik Piotruk z kl. 4a za grę planszową, sprawdzającą cztery działania na liczbach naturalnych. Zwycięzca tańczy, a przegrany opowiada żarty. Takie polecenie otrzymują gracze w przygotowanej przez Dominika instrukcji.

III miejsce ex aequo

Mykhailo Iegorushkov z kl. 5a oraz grupa uczniów kl. 5c w składzie: Tomasz Szymlet, Adrian Piwowarski, Igor Szwajdych i Franciszek Troka za planszówki, w których gracze utrwalą cztery działania na liczbach naturalnych.

Wyróżnienia otrzymali:

Kamil Suwara i Wiktor Bożek z kl. 4a za planszówkę z dodawaniem i odejmowaniem liczb,

Klara Laskosz z kl. 4a za krzyżówkę matematyczną,

Aleksandra Moskała z 4d i Wiktoria Cisak z kl. 4c za matematyczne bingo z działaniami na liczbach.

Serdecznie gratulujemy! Tak duża ilość miejsc ex aequo to wynik wysokiego poziomu pięknych, pomysłowych i precyzyjnie wykonanych prac konkursowych. Nagrody i dyplomy rozdamy już w Nowym Roku. Niech MAT-moc będzie z Wami 🙂 Na koniec zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć przygotowanych gier konkursowych.

Wasi nauczyciele matematyki