Międzynarodowy Dzień Empatii – 2 października

2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Empatii – święto, które przypomina nam o znaczeniu współczucia, zrozumienia i wsparcia dla innych. Empatia to umiejętność, która odgrywa kluczową rolę w budowaniu silnych i zdrowych relacji międzyludzkich. W naszej szkole dbamy o to, by empatia była nieodłącznym elementem codziennego życia. W tym tygodniu szczególnie zachęcamy uczniów i nauczycieli do zwrócenia uwagi na potrzeby innych, okazywania wsparcia oraz rozumienia różnorodnych perspektyw. Bądźmy dla siebie życzliwi i wspierajmy się nawzajem – nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok! W związku z tym w naszej szkole w tym i następnych tygodniu chcemy przyglądać się empatii i innym emocjom. Chcemy też zaprosić naszych Uczniów do korzystania z małego kącika z książkami w Przyjaznej Przestrzeni Relaksu na pierwszym piętrze, gdzie znajdziecie sporo książek o tematyce emocji.