Podanie dawki przypominającej szczepionki przeciw Covid-19 dla młodzieży w wieku 12-15 lat – informacja Ministerstwa Zdrowia

Od jutra, 28 stycznia 2022 r. rozpocznie się proces wystawiania skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 12 rok życia. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Minister Zdrowia mając na uwadze zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z 26 stycznia 2022 r., uwzględniające stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz WHO, informuje, że od 28 stycznia będą wystawiane skierowania na dawkę przypominającą dla osób, które ukończyły 12 lat. 

W szczepieniu przypominającym wykonywanym u osób w wieku 12-15 lat stosowany jest preparat Comirnaty (Pfizer-BioNTech) z zachowaniem odstępu co najmniej 5. miesięcy po ukończeniu pełnego (dwudawkowego) schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Więcej informacji na temat dawki przypominającej dla młodzieży znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia.