Zofia Dębowska i Antonina Stańczyk z kl. 8 w finale konkursu przedmiotowego z j.polskiego!

Miło mi poinformować, że do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowały się dwie uczennice z kl. 8 c! A zatem naszą szkołę w finałowym etapie  prestiżowego konkursu kuratoryjnego reprezentować będą Zofia Dębowska i Antonina Stańczyk. Etap wojewódzki odbędzie się 21 lutego 2022 r.
 
Wyrazy uznania należą się też pozostałym uczennicom, które godnie zaprezentowały naszą szkołę w etapie rejonowym i również osiągnęły wysokie wyniki: Amelii Zienkiewicz z kl. 8 b, Zofii Rosiek z kl. 8 b, Jagodzie Kosoń z kl. 8 a oraz Zuzannie Utnik z kl. 8 c i Magdalenie Pers z kl.  8 c.
 
Serdecznie gratulujemy udziału w olimpiadzie wszystkim uczestnikom!
Każdy etap, począwszy od etapu szkolnego, wymagał wszechstronnego przygotowania nie tylko z literatury i nauki o języku, przeczytania kilkunastu książek, analizy kilku wierszy, ale także zdobycia wiedzy  z dziedzin, takich jak film, sztuka, malarstwo, filozofia, czy religia.
 
Trzymamy mocno kciuki za Zosię Dębowską i Antosię Stańczyk, które 21 lutego przystąpią do finałowego etapu Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego!
Ewa Tota
w imieniu Zespołu Polonistów SP nr 149