Szopki krakowskie – wycieczka klasy 2c

Dziś klasa 2C miała okazję zobaczyć w Pałacu Krzysztoforów szopki krakowskie z tegorocznego konkursu. Dzieci zapoznały się z ponad 79 letnią tradycją naszego miasta. Pani przewodnik muzeum opowiedziała jak szopkarze tworzą swoje dzieła, z czego korzystają, jak projektują i przede wszystkim jakie elementy powinny zawierać krakowskie szopki. Poznaliśmy prace szopkarza, który bierze udział w konkursach już ponad 60 lat. Po zwiedzaniu wystawy, uczniowie mogli zaprojektować własne szopki. Teraz wiedzą, że można wziąć udział w kilku kategoriach m.in. klasowej lub rodzinnej. A jeśli nie zdecydują się budować własnej szopki na konkurs, mogą podczas ferii wziąć udział w innym konkursie: „Wokół szopki”-spacerem po Krakowie…

Już po raz siódmy w ramach akcji „Wokół Szopki” w obrębie Krakowa pojawi się kilkadziesiąt mieniących się kolorami szopek. Na wielbicieli szopkowej tradycji czeka spacer oraz gra terenowa dla dzieci. Szopki będą prezentowane w przestrzeni miejskiej od 2 grudnia do 31 stycznia.
tu jest link do gry terenowej
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjdyIXm7Kz1AhUllIsKHVtbAzEQFnoECAwQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.radioplus.pl%2Fkosciol%2Fkrakow-rodzinne-spacery-i-gra-terenowa-na-temat-szopek-aa-HKGX-W8E4-TvEG.html&usg=AOvVaw3hz0KCDU1q0H1e3eV9JCWf