Warsztaty w klasie 2f

Dnia 10 października 2024 roku w klasie 2f naszej Szkoły Podstawowej odbyły się wyjątkowe warsztaty poświęcone tematyce autyzmu. Celem zajęć było zwiększenie świadomości oraz empatii wśród uczniów wobec osób z autyzmem.

Warsztaty rozpoczęły się od słuchania opowiadania, które przeniosło uczniów w świat osoby autystycznej. Dzięki temu zadaniu dzieci miały okazję zrozumieć, jak różne mogą być postrzegane codzienne sytuacje przez osoby z autyzmem, co skłoniło je do refleksji na temat odmiennych perspektyw i wyzwań, z jakimi mogą się zmagać. Następnie mieli możliwość wykonać ćwiczenia praktyczne ukazujące jak osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu inaczej mogą odbierać różne bodźce. Zbieranie grochu przy pomocy kuchennych rękawic, zwracanie uwagi na różne bodźce podczas lekcji to tylko część z zadań do których uczniowie zostali zaproszeni.

Warsztaty okazały się nie tylko edukacyjne, ale także bardzo inspirujące. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, dzielili się swoimi przemyśleniami i refleksjami. Dzięki tym warsztatom dzieci nauczyły się, jak ważna jest akceptacja i zrozumienie dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich różnic.

Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej.