Z czego powstają materiały włókiennicze?

Z czego powstają materiały włókiennicze? Jakie jest pochodzenie i rodzaje włókien? Czym rózni się tkanina od dzianiny? Jak prawidłowo konserwować odzież? Z jakich przyborów korzysta się podczas szycia? Na te i wiele innych pytań uczniowie klas piątych, we wrześniu i październiku 2023 r. , otrzymali odpowiedź na lekcjach techniki.

Dzięki planszom, a także krótkiemu instruktażowi wykonanemu na małym krośnie tkackim, uczniowie w przystępny sposób dowiedzieli jak powstaje tkanina i czym się ona różni od dzianiny.

Zapoznali się również z obsługą maszyny do szycia. Dzięki której poznali różne rodzaje ściegów. Ponadto dzięki planszy „Oznaczenia na metkach odzieżowych” każdy z nich wie już jak prawidłowo odczytać i przestrzegać zasad konserwacji odzieży.

Ewa Lorek-Skrobot