listopad 2024

Wawel – relacja z wycieczki

Dnia 26.11. oraz 27.11.2024 r. uczniowie kl. 8 d oraz kl.7 b wraz z wychowaczyniami, p. Ewą Totą oraz p. Agnieszką Wołoch udali się na Wawel.

Zwiedziliśmy reprezentacyjne Komnaty Królewskie, wystawę Vivat Rex oraz podziemia zamku, czyli Lapidarium.

Naszym przewodnikiem był Pan Mirosław Skóra, który z prawdziwą pasją wprowadził nas w historię zamku, przybliżył ciekawostki z dynastii Piastów, Jagiellonów i Wazów oraz opowiedział historie i legendy związane z wawelskim wzgorzem.

Uczniowie dowiedzieli się np. dlaczego jedna z głów w sali tronowej ma przewiązane chustką usta oraz którzy królowie pochowani są w kaplicy Jagiellonów pokrytej złotą kopułą.
Wycieczka była bardzo udana i mimo zmiennej jesiennej aury warto było odwiedzić wawelskie wzgórze!

Bardzo dziękujemy Panu Mirosławowi Skórze za oprowadzanie!
Wawel jest nasz!

Wawel – relacja z wycieczki Read More »

Wyniki Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego pt. Bajki Disneya – rysunek postaci.

Niezmiernie miło jest nam poinformować uczniów klas 1-5 o rozstrzygnięciu Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego pt. Bajki Disneya – rysunek postaci. I miejsce: ex aequo- Zuzanna Wojtczak (5b), Laura Bochenek (5e)II miejsce: ex aequo- Barbara Hodana (3a), Gabriela Brzozowska (1d)III miejsce: ex aequo- Tomasz Gajewski (5e), Anna Śmieszek (2d) Wyróżnienia: Artem Bilokin (4d), Lena Nowak (4a), Jan

Wyniki Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego pt. Bajki Disneya – rysunek postaci. Read More »

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2024.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2024.

20 listopada, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym obchodzimy 35 rocznicę podpisania Konwencji o prawach dziecka, która podpisana została w 1989 roku.

W ten dzień przypominamy wszystkim, że każde dziecko, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, czy wyznania posiada takie same prawa.

W naszej szkole 20 listopada uczniowie przychodzą ubrani na niebiesko, w celu solidarności ze wszystkimi dziećmi, których prawa nie są przestrzegane. W końcu to kolor UNICEF, który dba o przestrzeganie tych praw. W Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka rozmawialiśmy również, zarówno podczas lekcji, jak i na świetlicy szkolnej o nich.

Zapraszamy również do zapoznania się z informacją na stronie UNICEF: https://prawadziecka.org/.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2024. Read More »

„Świat dla dociekliwych” – zajęcia w bibliotece

W bibliotece szkolnej uczniowie świetlicy klas 2 uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach, które poprowadzili nauczyciele bibliotekarze. Inspiracją do spotkania była seria książek „Świat dla dociekliwych”, zakupiona w ramach programu NPRCz. Podczas zajęć dzieci poznawały ciekawostki o różnych krajach, a następnie ich zadaniem było stworzenie plakatów przedstawiających najciekawsze atrakcje wybranych państw.

Efektem tej kreatywnej pracy są piękne plakaty przedstawiające Japonię, Hiszpanię oraz Anglię. Uczniowie wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem, wybierając najważniejsze symbole oraz atrakcje turystyczne tych krajów.

Zapraszamy do podziwiania prac, również na żywo na wystawce w bibliotece.

„Świat dla dociekliwych” – zajęcia w bibliotece Read More »

Na etyce nie ma nudy

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego robimy to, co robimy? Co sprawia, że nasze wybory są dobre, a inne złe? Na lekcjach etyki w połączeniu ze STEAM odkryjemy odpowiedzi na te pytania w sposób niezwykle kreatywny! Etyka to nie tylko suche teorie! Na naszych lekcjach przekonacie się, że wartości moralne mają ogromne znaczenie w codziennym życiu. Dzięki STEAM nauczymy się, jak wykorzystać technologię do rozwiązywania problemów społecznych i tworzenia lepszego świata. Tu możesz zaprojektować w canvie plakat patriotyczny z własnym awatarem, zbudować tor dla „Rajdka wyścigówki”, stworzyć mini grę patriotyczną w Octostudio. Na naszych lekcjach etyki odkryjemy, jak sztuczna inteligencja może nam pomóc zrozumieć naszą własną moralność. Zapraszamy do swojej drużyny. Wioleta Żółtak-Wyrwa

Na etyce nie ma nudy Read More »

Wycieczka do NBP w Krakowie

Dnia 18 listopada klasa 2c miała specjalne lekcje ekonomii w Narodowym Banku Polskim. Oprócz historii pieniądza, dzieci miały szansę poznać stare zawody, zarobki np. cieśli, czy skryby, oglądnąć najcenniejszą kolekcję monet, poukładać puzzle wielkoformatowe banknotów. W nagrodę za zapamiętanie czym jest:emisja, nominał, awers i rewers itp uczniowie otrzymali monety z drukarki 3D. Wszystkim się bardzo podobało. Wychowawca Wioleta Żółtak-Wyrwa

Wycieczka do NBP w Krakowie Read More »

Portret Marszałka

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Portret Marszałka” został rozstrzygnięty.

I miejsce – Filip Lubera kl. 6a
II miejsce – Nikola Markowicz kl. 5e
III miejsce ex aequo – Adriana Charalampous kl. 7b, Jakub Weryński kl. 7d
wyróżnienie – Laura Bochenek kl. 5e, Jan Wątor kl. 4e, Nikodem Litwin kl. 4c, Martyna Korzeniowska kl. 7d, Kamila Walczowska kl. 8b

Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy konkursu

Portret Marszałka Read More »

„W hołdzie Matce i Ojczyźnie”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie patriotycznym  „W hołdzie Matce i Ojczyźnie”, który został zorganizowany 9 listopada  w parafii św. Pawła w Wieliczce- Krzyszkowicach przez Zespół Muzyczny Prowadź mnie pod dyrekcją p. Pawła Piotrowskiego wraz z członkami legendarnych zespołów Skaldowie i Czerwone Gitary.

W koncercie tym wzięło udział kilkoro uczniów naszej szkoły:

Emilia Placek z klasy 2E
Kinga Chról z klasy 3D
Paulina Placek z klasy 4F
Aleksandra Sokół z klasy 5B
Zuzanna Wojtczak z klasy 5B
Filip Bednarczyk z klasy 4A 
Marysia Bednarczyk

Ponadto jako wolontariusze wzięli udział:
Kaja Piskorz z klasy 8A
Wojciech Sokół z klasy 8B

„W hołdzie Matce i Ojczyźnie” Read More »

Sukces naszego ucznia

W dniach 2-9.11.2024 w Jastrzębiej Górze odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w szachach. Uczeń naszej szkoły Dmytro Khimichenko (kl 7C), zajmując 9 miejsce, awansował do finałów, które odbędą się na wiosnę przyszłego roku. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

Sukces naszego ucznia Read More »

Skip to content