Bezpłatna pomoc i porady dla obcokrajowców

Uprzejmie przypominam, że w Krakowie działa Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców. Można w nim uzyskać informacje dotyczące m.in. warunków legalnego pobytu w Polsce, procedury otrzymania ochrony, reguły otrzymania ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego. Oferuje także porady prawne, wsparcie psychologiczne, wsparcie zawodowe, a także pomoc w dopełnieniu procedur związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców na bieżąco monitoruje także sytuację obcokrajowców w Krakowie i w Polsce.

Punkt Informacyjny działa w ramach projektu Centrum Wielokulturowe i jest finansowany ze środków Miasta Krakowa, a głównym operatorem jest Fundacja Internacjonaler Bund Polska.

W imieniu przedstawicieli Fundacji zachęcamy Państwa do kontaktu w przypadku chęci otrzymania wsparcia związanego chociażby ze wsparciem uczniów pochodzących z innych państw oraz ich rodziców.

Specjaliści Punktu pozostają do Państwa dyspozycji. Przedstawiciele Punktu proszą również o rozpowszechnienie informacji wśród Państwa pracowników, w tym nauczycieli, wychowawców i asystentów wielokulturowych. W załączniku materiały informacyjne.

Dane kontaktowe:

Infolinia +48 887 201 598

Punkt czynny od poniedziałku do piątku (9.00-19.00) oraz ostatni weekend miesiąca (9.00-14.00)

punkt@open.krakow.pl Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34, wejście od ul. Rzeźniczej

oficjalny fanpage: https://www.facebook.com/MigrantInfoPointKrk

dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Otwartego Krakowa: https://otwarty.krakow.pl/centrum_wielokulturowe/250873,artykul,o_punkcie.html

Kontakt do Koordynatorki Punktu:

Ludmiła Dymitrow, tel. +48 796 906 188

Fundacja Internationaler Bund Polska, operator Centrum Wielokulturowego w Krakowie

Daszyńskiego 22, 31-534 Kraków, tel.: +48 12 686 53 80