Konkurs – Wielki Turniej Wiedzy o Harrym Potterze

Drodzy uczniowie klas III-VIII, miłośnicy serii o  Harrym Potterze!
W naszej szkole odbędą się wewnątrzszkolne eliminacje do Wielkiego Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze. Wśród uczestników wyłonimy 3 osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie. Eliminacje odbędą się 7 listopada o godzinie 13.30 w sali 60c. Konkurs obejmuje treść wszystkich siedmiu części Harrego Pottera.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i przyniesienie podpisanych zgód na uczestnictwo w konkursie do piątku(4.11.2022r.) do organizatora konkursu lub Pani Wicedyrektor Anny Kochanowskiej-Kapery.

W ramach przygotowań do konkursu zachęcamy do rozwiązania wstępnego quizu treningowego:

REGULAMIN

CELE:
1. Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
2. Propagowanie literatury fantastycznej ze szczególnym uwzględnieniem cyklu Harry Potter.

ZASADY:
1. Organizatorem szkolnych eliminacji do konkursu Wielki Turniej Harry Potter – Puchar Szkół – Polska jest Aleksandra Kocoń.
2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas III-VIII.
3. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie, którzy dostarczą podpisane pisemne zgody na udział w konkursie do piątku (4.11.2022r.) do organizatora konkursu lub Pani Wicedyrektor Anny Kochanowskiej-Kapery.
4. W ramach konkursu Uczestnicy przygotowują się do udziału w Wielkim Turniej Harry Potter – Puchar Szkół – Polska, czytając książki z cyklu Harry Potter i sprawdzając swoją wiedzę w quizie treningowym – kliknij tutaj.
5. Szkoła wyłania 3 przedstawicieli, którzy będą reprezentować szkołę w eliminacjach ogólnopolskich.
6. W eliminacjach ogólnopolskich od 15 listopada do 30 listopada – szkoła otrzyma dostęp do Quizu konkursowego, gdzie w trakcie określonego czasu będzie miała możliwość zdobywania punktów. Przewidziane są 3 próby. 1 grudnia ogłoszony zostanie ranking 20 szkół z najwyższymi wynikami osiągniętymi podczas eliminacji ogólnopolskich. Pierwsze 10 z nich otrzyma zaproszenie do Wielkiego Finału Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska.
7. Wielki Finał Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska odbędzie się w terminie między 3 a 10 grudnia (dokładny termin i miejsce oficjalnie podany zostanie do 15 października). Zaproszone szkoły w składzie nauczyciel i 3 reprezentujących ją uczniów przyjeżdżają do wyznaczonego miejsca – Zamek na terenie Polski – gdzie odbywa się wielki finał, podczas którego poznamy szkołę, która wygra Wielki Turniej Harry Potter – Puchar Szkół – Polska. Data Wielkiego Finału może ulec zmianie.
8. Najlepsze szkoły (pierwsze 10), które zostaną zaproszone do udziału w Wielkim Finale Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska otrzymają: zestawy książek z cyklu Harry Potter + gadżety ze świata Harryego Pottera (dla każdego reprezentanta szkoły) – pościele, ręczniki i puzzle. Szkoła, która wygra Wielki Finał Turnieju Harry Potter – Puchar Szkół – Polska otrzymuje dodatkowo Puchar Szkół!
9. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika, zgodnie z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. – ochrona danych osobowych.

Zachęcam do udziału w konkursie!

Organizator konkursu
Aleksandra Kocoń

Załącznik: