Krakowska Matematyka

W poniedziałek  29 maja 2023 r. o 10:30 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu matematycznego Krakowska Matematyka  w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie. Tegoroczna edycja nosiła tytuł Mikołaj Kopernik w Krakowie. Konkurs jest dwuetapowy i organizowany dla uczniów klas V oraz VI. Naszą szkołę w etapie wojewódzkim reprezentowało kilkoro uczniów.

Tytuł laureata w województwie małopolskim uzyskało 20 uczniów z poziomu klas piątych i 26 uczniów z poziomu klas szóstych.

Miło nam poinformować, że do tego grona dołączyło dwóch naszych uczniów: Wojciech Zagórski z klasy III c i Krzysztof Jabłoński z kl. VI a. Warto podkreślić, że Wojtek był najmłodszym laureatem tego konkursu w historii – jako trzecioklasista rywalizował z piątoklasistami! Gratulacje!

Gala rozdania nagród i dyplomów trwała ok. 2 godzin, w której oprócz uczniów uczestniczyli opiekunowie i rodzice.