MIESIĄC PROFILAKTYKI W SP 149

W marcu w naszej szkole odbyły się konkursy związane z „Miesiącem profilaktyki”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Wpłynęło do nas 16 sztuk bardzo starannie przygotowanych prac plastycznych. Wszystkie rysunki zostały wykonane rozmaitymi technikami. Podczas oceny zwracano uwagę na poziom aktywności twórczej oraz umiejętności łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne więc jury postanowiło nagrodzić wszystkie prace. Uczestnicy konkursu oceniani byli przez 4 – osobowy skład jury: Angelika Kowalska (Psycholog szkolny), Ewa Ruszkowicz (Nauczyciel plastyki), Joanna Rosiek (Logopeda), Daria Maliborska (Pedagog szkolny). Równocześnie zorganizowano Szkolny Konkurs Wiedzy o zdrowiu, pierwszej pomocy i uzależnieniach, w którym wzięło udział 24 uczniów. Podczas zajęć z Pedagogiem i Psychologiem szkolnym prowadzono rozmowy z uczniami na tematy profilaktyczne. Ponadto naszą szkołę odwiedzili specjaliści z dziedziny profilaktyki: Pan Stanisław Bobula (Psycholog), trenerzy MCPU (Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie), którzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas starszych. Natomiast Strażnicy Miejscy z Wydziału Profilaktyki oraz Policjanci z Wydziału do Spraw Nieletnich przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas młodszych