Nagrodzeni w konkursie Matematyczny Kalendarz Adwentowy

W grudniu zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas 5 i 6 do udziału w konkursie Matematyczny Kalendarz Adwentowy. Każdego grudniowego dnia, od poniedziałku do piątku, publikowane było jedno zadanie matematyczne w postaci listu, tym razem ☺ od Świętego Mikołaja do dzieci. Za matematycznym wynikiem zadania kryły się liczby reniferów do podkucia, okien do umycia, nazwy prezentów dla Pani Mikołajowej,  i inne niecodzienne wyzwania. Najbardziej wytrwali uczniowie rozwiązali 16 matematycznych zadań, po jednym każdego grudniowego dnia. Uczniowie z najwyższymi wynikami  odebrali dyplomy i nagrody.

I miejsce – wszystkie odpowiedzi poprawne przedstawili:

Azhar Berkimbay z kl. 6e

Elżbieta Bieniasz z kl. 5e

Adriana Charalampous z kl. 6b

Roksana Charalampous z kl. 6b

Blanka Suska z kl. 6b

II miejsce – 15 poprawnych rozwiązań

Karyna Krutsko z kl. 5b

Alicja Hesko-Kołodzińska z kl. 6e

Wojciech Paluch z kl. 5b

III miejsce – 14 poprawnych rozwiązań

Patryk Chról z kl. 5e

Stanisław Kierc z kl. 5b

Kinga Małucha z kl. 6d

Zofia Masłowska z kl. 5b

Lena Szkodzińska z kl. 6b

Oliwia Szwajdych z kl. 5b

Emilia Pawłowska z kl. 5b

Patryk Samek z kl. 5a

Gratulujemy wytrwałości i matematycznej wiedzy!

W imieniu zespołu nauczycieli matematyki

Anna Błaut