Nowi czytelnicy – pasowanie na czytelnika

NOWI CZYTELNICY

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 149

W bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas 1.

Nowi czytelnicy poznali zasady wypożyczania książek oraz zapoznali się z regulaminem biblioteki. Samodzielnie udzielili odpowiedzi na pytanie: „O co prosi książka?”. Plakat przygotowany przez wolontariuszkę z klasy 8 zawierał kilka podpowiedzi — jak traktować książkę. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z zagadkami na temat bohaterów różnych bajek i wierszyków.
Po części wprowadzające pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Jako czytelnicy otrzymali zakładkę do książki oraz wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Wszystkich uczniów serdecznie witam w gronie czytelników.
Zachęcam do częstych wypożyczeń.

Nauczyciel bibliotekarz
Karolina Kurek