Okulary VR i roboty Photon, czyli zajęcia kreatywne w klasach 7

Uczniowie klas 7a i 7b podczas tegorocznych zajęć kształtujących kreatywność wykorzystują cyfrowe narzędzia zakupione w programie Laboratoria Przyszłości. Mieliśmy już okazję zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości okularów 3D. W jednej chwili przenieśliśmy się do starożytnego Rzymu, a chwilę potem szusowaliśmy na nartach po stromym stoku i chodziliśmy po linie zawieszonej nad przepaścią.  Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości uczniowie  mogli też utrwalić wiedzę obserwując układy i narządy ludzkiego ciała. Dla wielu z nas było to pierwsze spotkanie z rozszerzoną rzeczywistością. Zajęcia dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie powtórzymy te niezwykłe doświadczenia, pamiętając jednak o bezpiecznym i higienicznym korzystaniu z narzędzi VR.

Po okularach 3D przyszła kolej na poznanie robotów Photon i aplikacji, która nim steruje. Każdy uczestnik zajęć nauczył swojego robota posłuszeństwa – najpierw za pomocą joysticka, a potem w kolejnych etapach programowania blokowego. Roboty Photon są wyjątkowo wdzięcznymi partnerami do nauki i zabawy. Ich kolorowe czułki i liczne emocje wyrażane dźwiękiem powodują, że sterowanie nimi jest bardzo interesujące. Przechodząc do podstaw programowania stawiamy sobie kolejne wyzwania, a powstałe programy zapisujemy, by w niedalekiej przyszłości pochwalić się efektami swojej pracy.

prowadząca zajęcia Anna Błaut