Opracowanie przez projektowanie

Pamiętacie może przygody „Dzieci z Bullerbyn”? Klasa 3c właśnie omawiała tą znaną lekturę autorstwa Astrid Lindgren. Po opowiedzeniu najciekawszych przygód uczniowie konstruowali z lego scenki z życia bohaterów. Zaprojektowali kolejkę linową na wzór poczty między domami dziewczynek. Zbudowali pułapkę dźwiękową na „wodnika”, za którego przebrał się Lasse. Na kolejnych zajęciach skonstruowali prom, którym mogłyby przedostać się dzieci przez jezioro w Bullerbyn, zbudowali labirynt na wzór tego ze stogów siana, zrobili też mały domek na drzewie. Opowiadanie zabawnych historii bohaterów z lektury połączone z zabawą klockami lego spike uatrakcyjniło również obchody mikołajek w klasie. Wszystkie lekcje odbyły się w ramach innowacji „Opracowanie przez projektowanie, czyli ciekawe lektur przerabianie”. Wychowawca 3C.