Powitanie wiosny

Stęsknieni za słońcem i ciepłymi porankami oraz wiosenną pogodą uczniowie klas młodszych brali udział w akcji „Powitanie wiosny”. Przez kilka dni w naszej szkole zrobiło się naprawdę kolorowo i weselej.
W środę 15. 03 zagościł kolor czerwony. Świetlica szkolna tego dnia aż cieszyła oko. Wszystkim zagościł uśmiech na twarzach. W czwartek zrobiło się naprawdę słonecznie. Większość dzieci ubrało się w kolor żółty. Piątek przyniósł kolor niebieski. Uczniowie wyglądali jak małe chmurki na wiosennym niebie. W przeddzień wiosny zapanował kolor zielony, ale tym razem nie trzeba było mieć mundurka. Przywitanie wiosny nastąpiło z dniem 21.03. Tego dnia wszystkie klasy 1-3 uczciły długo wyczekiwaną porę roku dekorując drzwi swoich klas wiosennymi akcentami. Uczniowie ubrali się w kolorowe lub kwieciste stroje. Na korytarzach można było zobaczyć dziewczynki w wiankach, Panie w kwiecistych, łąkowych sukienkach, ale były też biedronki, świerszcze i pszczoły. To było wspaniałe przywitanie wiosny. Zresztą sami ocenicie oglądając galerię.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie przywitali wiosnę razem z nami. I choć pierwszy dzień tej pory roku przyniósł deszcz, to u nasz czuć było wspaniałą atmosferę dzięki Wam. Mamy nadzieję, że kolorowy tydzień przyjmie się jako tradycja, nie tylko edukacji wczesnoszkolnej. Organizatorki akcji: Marta Myrek, Dorota Pitala i Wioleta Żółtak-Wyrwa