RODZINA, KTÓRA INSPIRUJE. FINAŁ KONKURSU

Gdzie po raz pierwszy Edmund zabrał Lolka podczas wycieczki w Tatry? Jakie było ulubione danie obiadowe Wojtyłów w jadłodajni Banasiów? Ciekawostki z życia rodziny św. Jana Pawła II zgłębiało 88 uczestników wojewódzkiego etapu konkursu „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”, który odbył się we środę 7 czerwca w Wadowicach. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Lena Szkodzińska kl.5B, Amelia Podborska kl. 6D i Tomasz Szymlet kl. 6C

W konkursie organizowanym przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej oraz Urząd Marszałkowski wzięło udział 88 uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski.

Po konkursie młodzi wraz z opiekunami zwiedzili muzeum oraz wspólnie pomodlili się w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach. Podczas uroczystego rozdania nagród ks. Łukasz Piórkowski, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, podkreślił, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. „Serdecznie gratuluję wam ogromnej wiedzy, a nade wszystko tego, że poznaliście wyjątkową osobę. Edmund był dla Jana Pawła II nie tylko bratem, ale również przyjacielem i mentorem. Jestem przekonany, że zdobycie wiedzy na jego temat pomogło wam odkryć, jak ważne jest, aby budować zdrowe i fantastyczne relacje z innymi. Zachęcamy was, abyście wystartowali w konkursie w przyszłym roku i budowali społeczność osób, które uczą się i rozpoznają, jak czerpać inspiracje od rodziny państwa Wojtyłów. Emilia, Karol senior, Edmund i Karol to osoby, które mają super pomysły” – zachęcił ks. Piórkowski.

Ks. Konrad Kozioł, dyrektor Wydziału Katechetycznego, zaprosił zgromadzonych do tego, by zastanowili się, w jaki sposób mogą zainspirować się postacią Edmunda. „ Życzymy wam, byście byli ludźmi szczęśliwymi, takimi jak był Edmund; żebyście potrafili żyć dla wartości i dla innych ludzi; żebyście chcieli być pięknymi i mądrymi” – mówił kapłan.

Nagrody otrzymało 10 finalistów oraz 3 laureatów. Jednym z finalistów został Tomasz Szymlet – uczeń kl. 6c naszej szkoły. Gratulacje