Święto Liczby Pi w SP 149

14 marca swoje święto obchodzi jedna z najsłynniejszych liczb w matematyce – Liczba Pi. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez nauczycieli matematyki.
Uczniowie w konkursie mogli wykazać się umiejętnościami cukierniczymi, plastycznymi, a także świetną pamięcią i wiedzą.   Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań by z nami świętować ten dzień. W tym roku został ustanowiony rekord szkoły w zapamiętaniu kolejnych liczb rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Dokonał tego uczeń klasy 5c – Antonii Węgiel, który zapamiętał aż 110 kolejnych liczb!! Gratulację! Liczymy, że w przyszłym roku znajdzie się kandydat lub kandydatka, która ustanowi nowy rekord naszej szkoły w tej konkurencji.  A teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć pysznych wypieków oraz pięknych plakatów waszych koleżanek i kolegów.

 
 

Nauczyciele matematyki