Tydzień teatru

W dniach 27-31 marca w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Teatru. W ciągu pięciu dniu uczniowie i nauczyciele mieli okazję oglądać i uczestniczyć w różnych formach aktywności teatralnej.

Na korytarzach zostały odegrane sceny z “Kopciuszka” (klasa IVe) oraz współczesna adaptacja “Bajki o rybaku i złotej rybce” (klasa IVa). Uczniowie mogli także przyjść do szkoły w strojach wybranych postaci literackich i filmowych. Na holu została ustawiona ścianka, na tle której robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Pod koniec tygodnia uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia konkursowej wystawy na pacynkę, marionetkę i kukiełkę przedstawiającą wybraną postać z lektury. Mieli oni także możliwość zagłosowania na pracę, która najbardziej im się spodobała.

W ostatnim dniu uczniowie klas VI-VIII mogli sprawdzić się na szkolnej scenie, wystawiając fragment wybranej lektury szkolnej. 

Organizatorki wydarzenia: Aleksandra Kocoń, Daria Jędrysiak, Martyna Dziubałtowska