Ukraińskie dzieci kolędują

20 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 149 odbyło się wspólne teatralizowane kolędowanie z udziałem dzieci z Ukrainy. Rodzice uczestników oraz goście mogli zapoznać się oraz pogłębić swoją wiedzę, związaną z tradycjami ukraińskiego narodu, posłuchać kolęd i pastorałek w ojczystym języku, a także zobaczyć krótkie przedstawienie o tematyce narodzin Jezusa. Dzieci, które brały udział w przedstawieniu, za pomocą swojej gry aktorskiej, śpiewania, a także strojów świątecznych, stworzyły niezwykłą bożonarodzeniową atmosferę. Pod koniec wydarzenia dzieci, rodzice i goście zaśpiewali wspólnie. W wydarzeniu brali udział: Turbanist Zlata, Babanina Alesia, Tykhon Niewiedomskyi, Haidaczewska Karina, Okhvat Polina, Bilokin Artem, Churakowa Hiera, Duka Ewa, Barabash Andrii, Marchuk Damir, Voronkov Illia, Slesareva Natalia, Churakova Ahata, Kalyniak Iryna, Tymofii Brotskyi, Fedorova Olga. Organizatorem koncertu był Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego ze wsparciem UNICEF Polska. Kierownik muzyczny – Olena Zaiets.