„Waga jest ważna” warsztaty dla klas IV

W piątek 30.09 w naszej szkole odbyły się warsztaty matematyczne dla klas IV pt.: „Waga jest ważna”. Czwartoklasiści warsztaty rozpoczęli od rozmowy na temat rodzajów wag, a także tego, w jakich miejscach owe wagi można spotkać. Po krótkim wstępie zaczęło się dziać. W ruch poszły pyszne owoce, których masy uczniowie w pocie czoła szacowali oraz odważali na wagach. Drużyny rywalizowały między sobą, kogo wyniki pomiarów na wadze szalkowej będą najbardziej zbliżone do pomiarów na wadze elektronicznej. Na koniec uczniowie stanęli przed problemem: Czy można zważyć kartkę papieru? Pomysłów było dużo – wśród  nich padł pomysł na zważenie całej ryzy papieru. Czy wiedzieliście, że 500 kartek (bo tyle właśnie ma ryza) waży prawie 2,5 kg ? Nasi czwartoklasiści teraz już to wiedzą 🙂 
Dziękujemy bardzo uczniom za udział w warsztatach, a nieobecnych zapraszamy do fotorelacji. 
Organizatorki:
Anna Błaut, Gabriela Duda
 

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku