„XIV Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych”

Bardzo miło nam poinformować, że Drużyna z naszej szkoły zdobyła I miejsce w „XIV Małopolskich Mistrzostwach w Łamigłówkach Logicznych”
Skład drużyny:
– Kaja Piskorz (7a)
– Krzysztof Jabłoński (7a)
– Maksymilian Litwin (8b)
– Wojciech Zagórski (4c)

Każdy z 91 zespołów rozwiązywał pięć zadań, które pokazywały, jak wiele można osiągnąć umiejętnie wyciągając wnioski z podanych informacji. Do ich rozwiązania wystarczył otwarty umysł i konsekwencja w działaniu. Uczniowie próbowali swoich sił w rozwiązywaniu zadań nietypowych, wymagających kreatywności i twórczego myślenia.

Członkowie drużyny otrzymują dyplom i nagrodę rzeczową oraz uzyskują 2 punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

W czwartek 6 czerwca 2024 r. o godzinie 10:00 odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie, ul. Łokietka 60. Organizatorzy zapraszają laureatów, ich Nauczycieli oraz Rodziców.


Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

Zespół matematyków

calculator, math, mathematics-988017.jpg