Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece szkolnej

Z okazji Dnia Kubusia Puchatka w bibliotece odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas 1-3.
Uczniowie mieli okazję poznać historię powstania książki oraz zobaczenia pluszaków Christophera Milne, które były pierwowzorami bohaterów książki „Kubuś Puchatek”. Przypomnieli sobie postacie z bajki oraz ich charakterystyczne atrybuty lub zachowania. Uczniowie wysłuchali bajki „Kubuś Puchatek. Magiczne słowo”, w której Puchatek próbuje przypomnieć sobie co mówi się, gdy ktoś robi dla nas coś miłego lub nam pomoże. Była to świetna okazja, by porozmawiać o tym, jak ważne jest pamiętanie o słowie: „dziękuję”, „przepraszam” i „proszę”.
Na koniec zajęć uczniowie zagrali w grę „Ja mam… Kto ma?”, która wymagała od uczestników skupienia i czujności. Każda z klas wspaniale poradziła sobie z opisaniem obrazków z kart. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę.