Laboratoria przyszłości

Od kodowania do programowania. Uczniowie klasy 1c na zajęciach kreatywnych poznają od września tajniki kodowania i już powoli zaczynają programować. Najpierw programowali małe ozoboty, które pokonywały trasy tworzone przez dzieci pracujące w kilkuosobowych grupach. Potem zaprojektowali według wytycznych wspólną, klasową trasę. Dziś zapoznali się z robotami Photon i odkryli pierwszy program Joystick. Praca w PhotonEDU przyniosła dzieciom wiele radości. Dziewczynki uczyły się poruszania robotami z gracją, wykorzystując barwne światła i różnorodne dźwięki. Chłopcy odkryli możliwość przyspieszania i od razu organizowali wyścigi. Po takim wstępie, czyli zabawie i odkrywaniu potencjału Photonów, uczniowie zaczną pracować z robotami raz w tygodniu. Przed nimi kolejne, ciekawe programy. Wychowawca Wioleta Żółtak-Wyrwa.