„Kompetencje techniczne i praktyczne” na lekcjach techniki w klasach 4

W ramach przygotowania do egzaminu na kartę rowerową, uczniowie klas czwartych zapoznali się ze znakami drogowymi (pionowymi i poziomymi), z hierarchią ważności sygnałów drogowych, a także nabyli umiejętność określania pierwszeństwa przejazdu na poszczególnych skrzyżowaniach. Nie było to łatwe, jednak proces nauki wsparły pomoce dydaktyczne w ramach „Laboratoriów przyszłości”.      

Plansze, a także możliwość wykorzystania w procesie uczenia, informacji umieszczonych  na innowacyjnej platformie edukacyjnej dzwonek.pl wspierającej efektywne nauczanie interaktywne, miały duże znaczenie. Dzięki nim, poprzez zabawę dzieci poznały znaki drogowe, a co za tym idzie  lepiej zapamiętały przerabiany materiał  z wychowania komunikacyjnego. Ewa Lorek-Skrobot