Kosmiczna przygoda uczniów klasy 2f

Tematyka kosmosu towarzyszy nam od najmłodszych lat. Któż z nas nie chciał zostać astronautą i wyruszyć w rakietą w odległe zakamarki Galaktyki ?  Nam się to udało, dzięki wycieczce do Młodzieżowego Obserwatorium w Niepołomicach. Prelekcje połączone z zabawą pozwoliły nam dowiedzieć się w prosty sposób, dlaczego mamy dzień i noc oraz różnorodność pór roku, co to są fazy Księżyca, jak wygląda powierzchnia Słońca przez teleskop oraz przeżyć przygody wraz z astronautami w czasie „podróży kosmicznych”. Podziwialiśmy nawet prawdziwe meteoryty. Różnorodność zagadnień przeniosła wszystkich w otaczający nas Wszechświat dzięki Planetarium, gdzie z różnymi bohaterami odbyły podróż po nocnym niebie. To była prawdziwie kosmiczna przygoda, która zainspirowała nas do wykonania makiety Układu Słonecznego. Ten rodzinny projekt przyniósł nam wiele radości, a efekty były zdumiewające. Polecamy wizytę w Obserwatorium wszystkim miłośnikom gwiezdnych przygód.