Tydzień Teatru

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w naszej szkole będziemy obchodzić Tydzień Teatru. W ramach wydarzenia zapraszamy do udziału w dwóch konkursach:

– konkursie na kukiełkę, pacynkę, marionetkę (rozstrzygnięcie 29 marca),

– konkursie na teatralną adaptację wybranego fragmentu lektury szkolnej “Odsłony wyobraźni” (przegląd 31 marca).

Ponadto 27 marca podczas długiej przerwy uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły będą mogli zobaczyć fragmenty teatralnych adaptacji baśni wystawione w holach na parterze i pierwszym piętrze. Będą to:

-współczesna wersja “Bajki o rybaku i złotej rybce” (w wykonaniu uczniów klasy 4a), -teatr cieni (w wykonaniu uczniów klasy 4b),
-inscenizacja fragmentów “Kopciuszka” (w wykonaniu uczniów klasy 4e).

29 marca zachęcamy uczniów do przyjścia do szkoły w stroju wybranego bohatera literackiego lub filmowego. Tego dnia w holu na parterze zostanie ustawiona ścianka tematyczna, na tle której uczniowie będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wydarzenia są przygotowywane przez panią Aleksandrę Kocoń, panią Darię Jędrysiak i panią Martynę Dziubałtowską.