Kostka Rubika na czas

W Dniu Dziecka pasjonaci najpopularniejszej łamigłówki przestrzennej – kostki Rubika, wzięli udział w konkursie układania kostki (i jej wariacji) na czas. 15 uczniów klas 4-7 zmierzyło się z presją czasu, rywalizując w czterech kategoriach: 2x2x2, 3x3x3, pyraminx i mirror cube.

Kostka 2x2x2

I miejsce – Karol Leszczyński z klasy 5a; czas zwycięzcy: 11.434 s

II miejsce – Antoni Węgiel z klasy 6c

III miejsce – Stanisław Syrek z klasy 4a

Kostka 3x3x3

I miejsce – Karol Leszczyński z klasy 5a; czas zwycięzcy: 26.133 s

II miejsce – Adrian Malec z klasy 4a,

III miejsce – Zofia Walas z klasy 4a

W kategorii Pyraminx najszybszym okazał się Stanisław Syrek z klasy 4a, który w podwójnej próbie uzyskał najkrótszy czas 11,645 s. Antoni Węgiel z klasy 6c zwyciężył układając kostkę Mirror w niespełna minutę i 19 sekund.

Umiejętność układania kostki Rubika to, w mniemaniu większości ludzi, zabawa dla wybrańców, nielicznych wtajemniczonych. I jest w tym sporo prawdy… Piszące te słowa z podziwem obserwowały dziś umiejętności wszystkich uczestników konkursu. Dlatego też każdy z nich, bez względu na wynik czasowy, otrzymał dyplom i drobny upominek.

Do tego grona należą:

Patryk Samek z klasy 4a

Adam Kocwa z klasy 4b

Elżbieta Bieniasz z klasy 4e

Julia Bielak z klasy 5c

Bartosz Wrona z klasy 5e

Stanisław Paśko z klasy 5e

Krzysztof Jabłoński z klasy 6a

Mykhailo Iegorushkov z klasy 6a

Sebastian Stawiarz z klasy 7a

Mateusz Zajdel z klasy 7b

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu układania kostki Rubika na czas. Do zobaczenia w III edycji konkursu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Gabriela Duda i Anna Błaut