MAT-PRZEPIŚNIK

Nauczyciele matematyki serdecznie zapraszają wszystkich uczniów klas IV i V wraz z rodzicami na Rodzinny Konkurs kulinarno – matematyczny pt. MAT-PRZEPIŚNIK realizowany w ramach projektu fundacji mPotęga „Matematyka w życiu, życie na matematyce” .
Zasady konkursu:

I W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV i V wraz z całymi rodzinami.

II Zadaniem uczestników jest przygotowanie posiłku dla całej rodziny według wybranego przepisu oraz wykonanie matematycznych obliczeń,  by odpowiedzieć na pytania o koszt i zastosowane proporcje składników. Szczegółowe polecenia:

1. Wybierz przepis.

1. Stwórz listę zakupów. Napisz ile składników musisz kupić, aby przygotować danie dla swojej rodziny.

2. Dowiedz się gdzie i w jakich cenach kupisz potrzebne składniki. Udaj się z rodzicami na zakupy.

3. Przygotujcie wspólnie posiłek. Zdjęcia z wspólnego gotowania oraz z efektów Waszej pracy zamieść na plakacie lub w prezentacji.

4. Oblicz i zapisz koszt przygotowania dania dla jednej osoby.

5. Oblicz i zapisz,  ile produktów należy użyć przygotowując takie danie na przyjęcie dla trzech rodzin.

6. Efekty swojej pracy (wraz ze zdjęciami) zamieść na plakacie lub w prezentacji komputerowej.

III.  Prace konkursowe (plakat lub prezentację) należy dostarczyć nauczycielowi matematyki w terminie  do 17 października 2022 r.

Życzymy udanej rodzinnej zabawy z matematyką w tle 🙂

Nauczyciele matematyki