“Rozbrykana Akcja”

Z okazji przypadającego w tym roku na 24 września Międzynarodowego Dnia Królika w naszej szkole zostanie zorganizowana “Rozbrykana Akcja”. W dniach 21-23 września członkowie Koła Wolontariatu będą prowadzić zbiórkę darów na rzecz bezdomnych królików, będących pod opieką krakowskiego Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Ponadto zostanie przeprowadzona akcja edukacyjna zasad opieki nad królikami oraz promocja adopcji zwierząt. Ponadto uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w konkursie na mem, którego bohaterami będą króliki.

Zbiórka dla zwierząt odbędzie się w ramach “Rozbrykanej Akcji”, czyli święta Dnia Królika. Będzie prowadzona w dniach 21-23 września 2022 roku. Dary można zostawiać przed lekcjami w koszach ustawionych przy wejściu A.

Bardzo prosimy darczyńców o wybór produktów według listy. Bezdomne króliczki z Uszatej Przystani potrzebują:

– klatek (od 100 do 120 cm) i transporterków (plastikowych, nie wiklinowych czy z materiału) – zagród (o wymiarach ścianki 80 cm na 100 cm), – karmy dla królików (firm: Versele Laga – granulat Cuni Complete i Cuni Nature, Beaphar dla królików, Grainless Complete dla królików firmy JR Farm, karma ratunkowa Herbi Care), – siana i suszonych ziół (Niezłe Ziółko, ZUZALI, TIVO, LiliFarm) – żwirku drewnianego/pelletu, – ręczników papierowych, – kwasku cytrynowego oraz środka dezynfekującego VIRKON, – worków na śmieci i Domestosa oraz płynów do mycia naczyń i podłóg, – jednorazowych rękawiczek, – podkładów aptecznych np Seni Soft 60 cm na 90 cm.