Matematyczna Gra Terenowa

W piątek 18 listopada 2022r. przeprowadziliśmy w szkole Matematyczną Grę Terenową. Do zabawy zaprosiliśmy rodziców uczniów klas 4. Każda drużyna miała za zadanie pokonanie trasy wyznaczonej na planie budynku szkoły. Warunkiem sklasyfikowania drużyny było potwierdzenie dotarcia do wszystkich dziewięciu stacji zadaniowych. Drużyna po dotarciu w komplecie do stacji odczytywała umieszczony tam kod QR, który wskazał zadanie do rozwiązania. Numer kolejnej stacji był ukryty w rozwiązaniu poprzedniej. Tak więc sukces drużyny zależał od koncentracji i umiejętności wszystkich jej członków. Znajdowaliśmy drogę w labiryncie liczb spełniających cechy podzielności, odkrywaliśmy wartość liczby pi z pomocą szkolnych puf w strefie relaksu, rozszyfrowaliśmy tajny telegram zapisany szyfrem czekoladkowym i znajdowaliśmy słonia w gąszczu kolejności wykonywania działań. Najtrudniejszym okazało się zadanie ułożenia trimino z dzieleniem z resztą i zagadki zapałczane. Końcowym etapem zwieńczającym rywalizację drużyn było wspólne odkrycie ośmiocyfrowego kodu do otwarcia sejfu. W środku znaleźliśmy słodkie upominki dla wszystkich uczestników, vouchery do good lood i upominkowe gadżety. 

Dziękujemy Rodzicom klas 4 za przyjęcie zaproszenia do udziału w grze, aktywne uczestnictwo i emocje do końca. Gra terenowa była elementem projektu „Matematyka w życiu, życie na matematyce” realizowanego we współpracy z fundacją mBanku.

Anna Błaut i Gabriela Duda