Obchody tygodnia profilaktyki

W dniach 15.04.2024 – 19.04.2024 obchodziliśmy w naszej szkole tydzień profilaktyki. W tym roku skoncentrowaliśmy się na temacie bezpieczeństwa w Internecie, potrzebie zachowania ostrożności oraz możliwych uzależnieniach od sprzętów elektronicznych – telewizorów, telefonów, tabletów oraz komputerów.

W ramach zajęć szkolnych uczniom zaproponowane zostały zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, konkurs plastyczny, a także krótkie zadania każdego dnia, pozwalające im na zastanowienie się nad zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dzieci poznały podstawowe zasady Netykiety, obejrzały filmiki informujące o pozytywnych, jak i negatywnych zachowaniach, a także stworzyły własne plakaty dotyczące bezpieczeństwa. 

W tym roku również świetlica zaangażowała się w lekcje na temat tygodnia profilaktyki, przygotowując prace plastyczne.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Organizatorki:

Joanna Latko, Joanna Nerko, Anna Ratusz