„Zaczytany” miesiąc

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci może trwać nie jeden dzień, a cały miesiąc. 3 kwietnia rozpoczęły się zajęcia z wykorzystaniem bajek edukacyjnych autorstwa Bogusia Janiszewskiego stworzone przez Fundację Zaczytani.org poprowadzone przez panią Karolinę Kurek. Bajka „Dobre rady na odpady” przybliżyła idee niemarnowania żywności. Podczas zajęć uczniowie poznali proste sposoby na niewyrzucanie jedzenia oraz jak ważne jest nieocenianie innych po wyglądzie. Bajka „Jak grają najlepsi” pokazała uczniom, z jakimi wyzwaniami mogą mierzyć się dzieci z niepełnosprawnościami. W czasie zajęć uczniowie zrozumieli, jak istotne jest włączanie osób z niepełnosprawnością do świata sportu oraz jak ważna jest różnorodność i akceptacja. Bajka „Leśna paczka” była okazją do rozmów na temat cech charakteru, emocji, rozumienia samych siebie i innych, a także o poszanowaniu granic cudzych i własnych. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję do jeszcze lepszego poznania kolegów i koleżanek z klasy, a także zrozumieniu jak ważny w tworzeniu relacji jest kompromis.