Odkrycia i wynalazki

Opracowując ten ciekawy dział materiału, nie można zapomnieć o naszej wspaniałej noblistce. Dlatego uczniowie klasy 3c przerabiając lekturę Julity Grodek „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”,  nie tylko poznali ciekawe życie Marii Skłodowskiej-Curie ale poznali wynalazki, które dla nich są raczej „codziennością”.  Mieli także okazję wziąć udział w ciekawych doświadczeniach Państwa Curie podczas spektaklu „Dzika fizyka” w Teatrze Współczesnym. Rozmawiając o wynalazkach uczniowie mogli popracować jednym z nich- długopisem 3d. Ten wspaniały długopis „wyczarował” trójwymiarowe walentynki, graniastosłupy i maski karnawałowe. Dzieci drukowały swoje dzieła, następnie tworzyły w programie remixer swoje własne znaczki pocztowe. Długopis 3d to wspaniały wynalazek, który uatrakcyjnił wiele naszych lekcji.  Wychowawca 3c-Wioleta Żółtak-Wyrwa