Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji „Czytamy z sercem”

W dniach od 29.09-5.10 w bibliotece szkolnej uczniowie wzięli udział w zajęciach czytelniczych w ramach akcji czytelniczej i edukacyjnej „Czytamy z sercem”. Akcja przeprowadzona była w ramach obchodów dwóch świąt: Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Głównymi celami akcji jest promocja wśród dzieci i młodzieży literatury oraz zalet wynikających z głośnego czytania, a także poszerzanie ich wiedzy na temat serca — budowy tego organu, jego funkcjonowania oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą uczestniczyli w zajęciach czytelniczych i usłyszeli fragment książki „Krew” Wojciecha Grajkowskiego, przypomnieli sobie powody, dla których warto głośno czytać, a także poznali budowę serca, ułożyli model z puzzli oraz poznali alfabet zdrowego serca.
Pierwszoklasiści z klasy 1a wraz z wychowawcą usłyszeli historię Grubelka i Kudełka z książki „Serce” Justyny Bednarek, poznali zalety głośnego czytania oraz wspólnie wymienili sposoby jak dbać o serce.

W zajęciach uczestniczyli również uczniowie świetlicy szkolnej, którym głośno czytały wolontariuszki z klasy 6c.

Wszystkim, którzy włączyli się w realizację akcji — bardzo dziękujemy.
Zapraszamy do odwiedzin biblioteki.