Programowanie jest super!

Kodowanie i programowanie to dwa słowa, które zazwyczaj kojarzą się ze skomplikowanymi programami i wzorami. Uczniowie klasy 3C, wiedzą, że programowanie jest super! Trzeba tylko mieć trochę wiedzy informatycznej i już można sterować robotami Photon. Wyścigi robotów? Jasne! Specjalne zadania? Czemu nie! Przecież lekcja programowania Photon może nauczyć więcej, niż nam się wydaje. Uczniowie na pierwszych zajęciach zapoznali się z Photonem i jego funkcjami. Przypomnieli sobie również podstawy sterowania ręcznego pracując w programie Move- joystick. Po przypomnieniu podstaw kodowania, mogli śmiało przejść wszystkie poziomy programowania Draw, Badge i Blocks, czyli osiągnęli już poziom ekspercki 🙂

Przed uczniami jest jeszcze wiele ciekawych lekcji z programem Code.  

Wychowawca Wioleta Żółtak-Wyrwa