To oczywiste, że znamy noblistę.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy uczniowie z klasy 7c i 7d uczestniczyli w zajęciach „To oczywiste, że znamy noblistę” – prowadzonych przez panią Karolinę Kurek. Uczniowie za pomocą nietypowych zagadek jak snotka czy malowany kod QR mogli przyswoić i utrwalić informację na temat życia i twórczości polskich laureatów Literackiej Nagrody Nobla. Korzystając z tabletów, rozwijali umiejętność efektywnego posługiwania się technologią informacyjną oraz samodzielnego docierania do informacji i dokonywania ich selekcji. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami i wspaniale współpracowali w grupach. Zajęcia zakończyły się podsumowaniem zdobytych informacji i zaśpiewaniem wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy…” w aranżacji Sanah.

 

Zapraszamy również do biblioteki szkolnej, w której przygotowane są cytaty znanych pisarzy na temat książek.

 

Nauczyciele bibliotekarze