Tydzień Teatru w stylu street art

Tydzień Teatru w stylu street art W dniach 21-27 marca będziemy obchodzić w naszej szkole po raz drugi Tydzień Teatru. Wydarzenie związane jest ze Światowym Dniem Teatru, który przypada na 27 marca. W naszej szkole tegoroczne święto zostanie zorganizowane wokół tematyki i form street art. Street art (czyli sztuka ulicy) to działania artystyczne prowadzone w przestrzeni publicznej Formami tej dziedziny sztuki są np. graffiti, murale, happening, performance.

Program Tygodnia Teatru:

21 marca – Międzynarodowy Dzień Poezji. Tego dnia Uczniowie będą mogli przyjść do szkoły przebrani za wiersz. Tytuły wszystkich tekstów lirycznych, które zainspirują naszych Uczniów, zostaną zebrane w formie pamiątkowej dekoracji.

22 marca – Labirynt Dobra. Podczas dwóch długich przerw na korytarzu na pierwszym piętrze zostanie rozstawiony kartonowy labirynt, w którym Uczniowie będą mogli szukać kopert z zadaniami do wykonania na terenie szkoły. Ich celem będzie przede wszystkim wywołanie uśmiechu na czyjejś twarzy i podzielenie się dobrem.

25 marca – Performance i happening. “Nauczyciel jest obecny” – na korytarzu na parterze zostanie ustawiony stolik, przy którym na każdej przerwie będzie siedział nauczyciel. Uczniowie, a także inni nauczyciele, będą mogli usiąść naprzeciwko niego i chwilę porozmawiać (działanie na wzór performance’u Mariny Abramović). “List do ludożerców” – na korytarzu na pierwszym piętrze podczas dwóch długich przerw uczniowie będą mogli uczestniczyć w happeningu z wykorzystaniem wiersza Tadeusza Różewicza “List do ludożerców”, który ma skłonić do refleksji nad empatią i życzliwością w stosunku do innych ludzi.

26 marca – “Żywy łańcuch”. Tego dnia na przerwie po drugiej godzinie lekcyjnej Uczniowie, trzymając się za ręce, będą mogli stworzyć na korytarzach naszej szkoły łańcuch. W tle zostanie odtworzona muzyka, która będzie podkreślała ten gest jedności i wspólnoty. Flash Mob – na przerwie po piątej godzinie lekcyjnej grupy Uczniów będą mogły zaprezentować na szkolnych korytarzach przygotowany wcześniej układ taneczny do wybranego utworu. Szczegóły działania zostaną podane w odrębnej wiadomości.

27 marca – “Kreatywne aranżacje”. Uczniowie zostaną zaproszeni do udziału w konkursie na odtworzenie obrazu lub scenki literackiej z przygotowanych wcześniej materiałów. Szczegóły konkursu zostaną podane w odrębnej wiadomości.

Salon Poezji: Tego dnia na przerwach będzie można usłyszeć w naszej szkole najpiękniejsze wiersze o tematyce miłosnej. Na korytarzu zostanie ustawiona ścianka, na tle której uczniowie będą mogli robić sobie zdjęcia.

Organizatorki Tygodnia Teatru: M. Dziubałtowska, D. Jędrysiak, J. Pałaszyńska, A. Kocoń

Źródło: https://www.etsy.com/pl/listing/185035938/banksy-canvas-print-there-is-always-hope