Wycieczka klasy 8A i 8D do Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza na Lubomirze

21 października 2021 klasa 8A i 8D pod opieką Pani Joanny Wilczek, Pani Eweliny Gniewek oraz Anny Synoradzkiej pojechały na wycieczkę do Obserwatorium Astronomicznego im. Tadeusza Banachiewicza na górze Lubomir. Podczas 4 kilometrowego spaceru czerwonym szlakiem turystycznym prowadzącym ze schroniska PTTK na Kudłaczach do obserwatorium uczniowie mogli podziwiać piękne widoki znad Beskidu Wyspowego (Myślenickiego). Uroki jesieni i silny wiatr towarzyszyły nam podczas spaceru do obserwatorium. Przewodnik Obserwatorium Astronomicznego w ciekawy sposób opowiadał o historii obserwatorium oraz o pracy w nim. Może wśród naszych ósmoklasistów znajdzie się przyszły profesor astronomii. Miejmy taką nadzieję…

Anna Synoradzka