„Matematyka na co dzień i od święta”

Hurra! Udało się! Mamy grant i mamy Nagrodę Publiczności mPotęgi! – takim newsem rozpoczęliśmy rok szkolny.  Na tytuł naszego projektu wybraliśmy hasło „Matematyka na co dzień i od święta”. Naturalnym więc było, że pierwszą okazją do celebrowania stał się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zaprosiliśmy do drużynowego konkursu matematyczno-sportowego uczniów klas 4-6 wraz z rodzicami. Konkurs odbył się w auli szkoły w piątek 1 października 2021r. 

W miłej, rodzinnej atmosferze szyfrowaliśmy nazwy drużyn, układaliśmy tangramowe serce i strzelaliśmy z matematycznych armat. Największym wyzwaniem okazały się działania pisemne z luką. Nie mogło w tym dniu zabraknąć mnożenia. Jak trudne jest to zadanie, gdy jednocześnie trzeba skakać na skakance, przekonali się młodsi uczestnicy. Rodzice byli w tej rundzie sędziami. Sprawdzaliśmy też wiedzę z zapisu liczb w różnych systemach. Posłaniec drużyny znajdował na wielkiej tarczy litery ukryte pod znakami rzymskimi. Wszystko po to, by móc rozszyfrować słynną sentencję Kartezjusza: „Cogito ergo sum” (Myślę, więc jestem).  Na koniec zaproponowaliśmy mat-zagadkowy quiz w wersji online. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci gier edukacyjnych i logicznych.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców: mamy Szymona z 5c,  taty Krzysia z 5a, taty Szymona z 5b, taty Madzi z 5c, taty Kuby z 6a, taty Sebastiana z 6a i taty Mateusza z 6b. Z Wami nasza zabawa nabrała innego wymiaru!

Organizatorzy: Gabriela Duda i Anna Błaut