„Razem zdrowo, wesoło i z pomysłem” – aktywne przerwy Dzień gier 11.10.2021

W poniedziałek 11.10.2021 r odbyła się druga edycja DNIA GIER w ramach aktywnych przerw – „Razem zdrowo, wesoło i z pomysłem”. Na trzech przerwach o godz. 8.30, 9.25 oraz 10.20 zostały przygotowane na korytarzu szkolnym 4 gry stolikowe dla uczniów klas 4-8. Wśród nich zalazły się CHIŃCZYK, UGA- BUGA, UBONGO ORAZ 5 SEKUND. Każdy uczestnik miał jedynie 3 min na rozegranie swojej partii gry. Najlepsi i ci słabsi obdarowani zostali słodkościami. Liczne grono miłośników gier i nie tylko gromadziło się na każdej z przerw. Byli i tacy, którzy rezerwowali sobie miejsca przy stolikach na wcześniejszych przerwach. Nie brakowało rywalizacji, świetnej zabawy i przy tym tak potrzebnego śmiechu. Młodsi uczniowie z klas 1-3 także mieli swój czas przychodząc z paniami w czasie lekcji. I dla nich był to ciekawy sposób na naukę i zabawę w jednym. Wszystko odbywało się przy najnowszych rytmach muzycznych. W sumie w Dniu Gier wzięło udział około 150 uczniów oraz tyle samo z klas młodszych. Pomysł na aktywne przerwy doskonale sprawdza się wśród dzieci i młodzieży tak spragnionej aktywnością. Mam nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna edycja, na którą oczywiście zapraszamy – organizatorzy Świetlica Szkolna SP 149.